Agenda

Laatste nieuws

Lid worden?

Wilt u lid worden van onze vereniging? Geef dan u gegevens door via onderstaande formulier:

Film Ons Dorp Herwijnen uit 1953 op tv bij Omroep Gelderland

  • 28-03-23

Op maandag 3 april zendt omroep Gelderland de in 1953 gemaakte film over ‘ons dorp Herwijnen’ uit. We zien het leven aan de langgerekte dijk te Herwijnen. Kleine huisjes tegen de dijk aangeplakt, waar bewoners en bezoekers steeds trapje op-trapje af moesten. Veel van die huisjes zijn bij dijkverzwaringen verdwenen. Ook de statige T-boerderijen, destijds nog in bedrijf, zijn door de ruilverkaveling begin zestiger jaren verhuisd naar de komgronden, en zijn woonboerderijen geworden. Wat is er in die halve eeuw veel veranderd, de steenfabriek is een woonwijk geworden, de scheepvaart met sleepboten, zijn duwbakken geworden. Wat wel gebleven is, is het rijke verenigingsleven dat je in de film voorbij ziet komen. Fanfare Wilhelmina maakt door hun muziek van al de hoogtijdagen in ons dorp iets bijzonders. Ook de boerenkapel, blaast nog regelmatig een deuntje mee. Namens de historische vereniging den Oudendijk mochten Riet Donker en Dittie van Zee de film van commentaar voorzien.

Herwijnen-1953-kapel.JPG

De boerenkapel voor de oude christelijke basisschool.


Onze vereniging

De historische vereniging "Den Ouden Dijk" te Herwijnen werd op 28 juni 1996 opgericht.


Meer weten

Adres

p/a Burg. Gaarlandstraat 19

4205 CA Gorinchem

06-24976105

info@denoudendijk.nl

IBAN: NL66RABO0366712314

Back to top