Agenda

Laatste nieuws

Lid worden?

Wilt u lid worden van onze vereniging? Geef dan u gegevens door via onderstaande formulier:

Akte uit 1778

  • 20-07-17

Tijdens het digitaliseren van het Biermanarchief door bestuurslid Dick Hak, kwam hij een akte met uithangend zegel uit 1778 tegen, van ruim 1 cm dik en 6 cm in doorsnee. De familieleden van Bierman waren generaties lang de “Heren van Herwijnen”. Deze akte betreft een instemming van het Furstendom Gelre met betrekking tot het leengoed “De Engelenburg” te Herwijnen, waarvan de toenmalige Heer van Herwijnen (Petrus Bierman) afstand deed ten behoeve van zijn broers en zusters. Dit is 1 van circa 2800 pagina’s afkomstig uit het Bierman archief! Er zitten inmiddels gaten en vochtplekken in, vooral links in het midden. Het digitaliseren is net op tijd; niet om de akte te redden, maar wel om die digitaal te vereeuwigen.
Onze vereniging

De historische vereniging "Den Ouden Dijk" te Herwijnen werd op 28 juni 1996 opgericht.


Meer weten

Adres

p/a Burg. Gaarlandstraat 19

4205 CA Gorinchem

06-24976105

info@denoudendijk.nl

IBAN: NL66RABO0366712314

Back to top