Agenda

Laatste nieuws

Lid worden?

Wilt u lid worden van onze vereniging? Geef dan u gegevens door via onderstaande formulier:

Herinneringsroute van Vliegeniersstichting

  • 26-10-16
20161022_142952 20161022_133204

Met een bus vol genodigden heeft de Vliegeniersstichting de herinneringsroute gereden die in mei 2017 uitgebracht gaat worden; de route kan je wandelen, fietsen of met de auto rijden. De 50 gasten hebben onderweg de verschillende verhalen gehoord over de vliegtuigcrashes in Lingewaal tijdens de Tweede Wereldoorlog. Naast de informatie die door de Stichting werd verteld waren er ook ooggetuigen in de bus aanwezig die bij de verschillende locaties hun belevenissen hebben verteld. Zoals de heer Versteeg die het vliegtuig van de Poolse Ryszard Lewczynski op de woning langs de dijk in Vuren heeft zien neerstorten, waarbij een vader en zijn twee dochters om het leven kwamen. Jantje van Arkel-van Driel die emotioneel vertelde over het ontploffen van de Mosquito van de Engelse vliegeniers Reynolds en Phillips die brandend vlakbij haar ouderlijk huis in de Herwijnse polder neerstortte. De toen 12 jarige Martijn van Steenis zag de Britse Basil Scraff uit zijn vliegtuig springen en bij de Hellouwse molen terechtkomen, waar hij door de Duitsers werd opgepakt. 


Omroep Gelderland en AD Rivierenland hebben een gedeelte van de route meegereden om hiervan verslag te doen. Zij hebben diverse ooggetuigen gesproken en (film)beelden gemaakt.


http://www.omroepgelderland.nl/nieuws/2119284/Route-langs-neergestorte-vliegtuigen-WOII-in-Lingewaal


Onze vereniging

De historische vereniging "Den Ouden Dijk" te Herwijnen werd op 28 juni 1996 opgericht.


Meer weten

Adres

p/a Burg. Gaarlandstraat 19

4205 CA Gorinchem

06-24976105

info@denoudendijk.nl

IBAN: NL66RABO0366712314

Back to top