Agenda

Laatste nieuws

Lid worden?

Wilt u lid worden van onze vereniging? Geef dan u gegevens door via onderstaande formulier:

Boekje 24 staat online!

  • 06-02-16

“…..  bij Han Doruiter aan de Onderweg te Herwijnen. Koetsier en chauffeur was mijn neef Cees van Voorden en die bracht ons daarheen. Ik herinner mij nog de heuvel op de Hoek van Leuven waarover wij reden met een hol weggetje en doornen hagen met rechts de Van Dusseldorpen en links Van Hees.”

Uit  het artikel “Familieherinneringen” door B.J de Groot in het verenigingsblad van januari 2004. (foto 1 = Heiltje de Groot-Looijen 1847-1885). In “Herwijnse Vertellingen” gaat het over de dorpsfiguur Hentje Huigen (Hentje de Looier) die alleen woonde in een dijkhuisje en voor de kost schapen scheerde met de gebruikelijke borrel als de klus was geklaard. Van Pieter Bijl een artikel over “Meidagen 1940” met hier en daar in het Herwijns geschreven teksten, zoals  “Zijde gij nou staopelgek”, zei Chefte. “Chefke, we meuge gin mins deurlaote, ók önne generaol nie. “ (foto 2 = soldaat Pieter Bijl 1940).

Het verenigingsblad is niet goed gescand maar is achterste voren best te lezen. Klik hier!


Onze vereniging

De historische vereniging "Den Ouden Dijk" te Herwijnen werd op 28 juni 1996 opgericht.


Meer weten

Adres

p/a Burg. Gaarlandstraat 19

4205 CA Gorinchem

06-24976105

info@denoudendijk.nl

IBAN: NL66RABO0366712314

Back to top