Agenda

Laatste nieuws

Lid worden?

Wilt u lid worden van onze vereniging? Geef dan u gegevens door via onderstaande formulier:

Volle zaal bij avond over Herwijnse middenstand

  • 31-01-16

Met ruim 300 belangstellenden was de grote zaal van dorpshuis De Poort op woensdag 27 januari te klein!Er was een tentoonstelling ingericht met allerlei kruideniersartikelen, reclameborden en –materiaal.Bij de door Dirk van Wijk gemaakte maquette was het druk en werd gediscussieerd welke winkel waar had gezeten.

Nadat het koor de avond had geopend, hield Jan de Kock een presentatie genaamd “ode aan de kruidenier”, interviewde Riet Donker aan haar keukentafel Thea Niezen (dochter van Aai van Wijk) en Riek de Fockert en als slot las Corrie de Jongh-van Zomeren een gedicht voor.

Na de pauze heeft Herman de Jongh, tweelingbroer van oud burgemeester Jacob en zoon van Manus de Jongh, een presentatie verzorgd. Met veel leuke herkenbare foto’s vertelde hij over zijn jonge jaren op Herwijnen en over de kruidenierswinkel van zijn ouders; later werd dat een drogisterij. Het was een geslaagde avond met veel afwisseling waarover tot in de late uurtjes nog werd nagepraat!

Klik hier voor de foto’s.


Onze vereniging

De historische vereniging "Den Ouden Dijk" te Herwijnen werd op 28 juni 1996 opgericht.


Meer weten

Adres

p/a Burg. Gaarlandstraat 19

4205 CA Gorinchem

06-24976105

info@denoudendijk.nl

IBAN: NL66RABO0366712314

Back to top