Agenda

Laatste nieuws

Lid worden?

Wilt u lid worden van onze vereniging? Geef dan u gegevens door via onderstaande formulier:

Weer veel leuke verhalen in verenigingsblad, oktober 2003

  • 29-11-15

In “de oprichting van de coöperatieve landbouwvereniging Herwijnen in 1913” een beschrijving van deze bijzondere vereniging die de verbetering van “het landbouwbedrijf van hare leden in den meest algemenen zin van het woord” beoogde. Op foto 1 café Waalzicht waar op 16 juli 1913 de oprichtingsakte werd opgesteld.

Een Hardinxveldse Herwijner haalt herinneringen op aan de tweede helft van de jaren ’40 waarin hij met de bus van Hardinxveld naar Herwijnen ging en in Gorinchem, op de markt, overstapte op de bus van “Van Ballegooijen”. Zijn grootouders woonden in ’t Rot in een dijkhuisje met een rieten dak (foto 2), dichtbij de ruïnes van het kasteel Wadestein (foto 3). In de Kiek van Toen een foto gemaakt net na de Tweede Wereldoorlog van enkele mannen voor een vrachtwagen van Diel van Zante om te werken aan de wederopbouw. Klik hier om deze en meer leuke verhalen te lezen in het verenigingsblad nr. 23 van oktober 2003.

foto boekje1 foto boekje2 foto boekje3

Onze vereniging

De historische vereniging "Den Ouden Dijk" te Herwijnen werd op 28 juni 1996 opgericht.


Meer weten

Adres

p/a Burg. Gaarlandstraat 19

4205 CA Gorinchem

06-24976105

info@denoudendijk.nl

IBAN: NL66RABO0366712314

Back to top