Agenda

Laatste nieuws

Lid worden?

Wilt u lid worden van onze vereniging? Geef dan u gegevens door via onderstaande formulier:

Op de fiets om te leren over de oorlog!

  • 11-11-15

Samen met de Stichting Mikwe en het Gelders Erfgoed heeft de Historische Vereniging de pilotbezoekles ‘Stolpersteine’ in Herwijnen uitgevoerd. Ruim 20 leerlingen van groep 8 van CBS uit Herwijnen hebben aan de pilotbezoekles deelgenomen.  Bij de Joodse graven op de algemene begraafplaats heeft een vrijwilligster van de Stichting Mikwe de kinderen verteld over de Joodse gebruiken en hebben de leerlingen het Gedenkmonument en de graven van de vliegeniers bezocht. Ook zijn de Stolpersteine bij de woningen van de Joodse families Van Straten (Waaldijk 44 en Molenstraat 10) bekeken. Voor de leerlingen was er een introductieboekje en een antwoordblad om vragen en opdrachten uit te werken. De pilot is op een paar kleine puntjes na, heel goed verlopen; zowel de HV als het Gelders Erfgoed kijken terug op een goede bezoekles, waaraan de leerlingen met respect en vol interesse hebben deelgenomen.

Klik hier voor de foto's!


Onze vereniging

De historische vereniging "Den Ouden Dijk" te Herwijnen werd op 28 juni 1996 opgericht.


Meer weten

Adres

p/a Burg. Gaarlandstraat 19

4205 CA Gorinchem

06-24976105

info@denoudendijk.nl

IBAN: NL66RABO0366712314

Back to top