Agenda

Laatste nieuws

Lid worden?

Wilt u lid worden van onze vereniging? Geef dan u gegevens door via onderstaande formulier:

Bezoek familie Scarff aan Herwijnen

  • 12-05-15

De familie van piloot Basil Scarff, die op 15 september 1944 neerstortte met zijn vliegtuig, heeft op 5 mei een bezoek aan Herwijnen gebracht (zoon Peter met zijn vrouw Susan samen met Peter den Tek). Ongeveer waar nu de uitbreiding van Herwijnen Oost is, naast de Engelenburg, is zijn vliegtuig (een Mustang) recht de grond ingeboord. Basil Scarff wist met een parachute uit het vliegtuig te springen. Martijn van Steenis zag het gebeuren, een stipje in de lucht dat een parachute met de piloot bleek te zijn die richting de twee Hellouwse molens neerdaalde en daar ook neerkwam. Op zijn fiets ging hij er heen, maar werd door de Duitsers tegengehouden. De Duitsers namen Basil Scarff gevangen en namen hem mee naar Café Waalzicht waar hij nog sigaretten uitdeelde aan de Duitse soldaten. Daar vandaan is Basil Scarff als krijgsgevangene weggevoerd. Peter wist te vertellen dat zijn vader daarna naar de Oostkust is weggevoerd waar hij aan het einde van de oorlog door de Russen is bevrijd.

Klik hier voor foto’s van het bezoek Peter en Susan Scarff.


Onze vereniging

De historische vereniging "Den Ouden Dijk" te Herwijnen werd op 28 juni 1996 opgericht.


Meer weten

Adres

p/a Burg. Gaarlandstraat 19

4205 CA Gorinchem

06-24976105

info@denoudendijk.nl

IBAN: NL66RABO0366712314

Back to top