Agenda

Laatste nieuws

Lid worden?

Wilt u lid worden van onze vereniging? Geef dan u gegevens door via onderstaande formulier:

Vliegeniersmonument Giessenburg

  • 03-05-15

Omdat op het vliegeniersmonument in Giessenburg ook de naam van Robert Martin vermeld staat, hebben Martijn van Steenis en Marjan Pelle een uitnodiging ontvangen om namens “Den Ouden Dijk” de onthulling bij te wonen. Robert Martin is op 28 juli 1943 op Herwijns grondgebied omgekomen, maar zijn vliegtuig (een B17) stortte tussen Gorinchem en Hoogblokland neer. Lees zijn verhaal op de site van de Stichting Vliegeniersmonument Giessenlanden (klik hier).

Bijzonder dat het verhaal van Martijn, dat zijn ome Diel van Steenis in 1943 bij Fort Nieuwe Steeg een parachutist dood zag neervallen (te lezen in het verenigingsblad van april/mei), een klein stukje van de puzzel van de crash van de B17 bleek te zijn. Tijdens de bijeenkomst is gesproken met Amy Martin, nicht van Robert Martin. Zij vond het heel speciaal om dit verhaal van haar oom te horen. Robert Martin was een broer van haar vader. Voorafgaand aan de ceremonie was er een flypast door een bommenwerper en een jachtvliegtuig. Klik hier voor de filmbeelden.


Mr. Pieter van Vollenhoven heeft het vliegeniersmonument onthuld en na het opnoemen van de namen van de bemanningsleden speelde de Kapel van de Koninklijke Luchtmacht. Het was een zeer indrukwekkende bijeenkomst waar veel nabestaanden uit Engeland, Amerika en Canada bij aanwezig waren. Klik hier voor de foto’s.

IMG_2570

IMG_2531 IMG_2574 IMG_2556 IMG_2525  

Onze vereniging

De historische vereniging "Den Ouden Dijk" te Herwijnen werd op 28 juni 1996 opgericht.


Meer weten

Adres

p/a Burg. Gaarlandstraat 19

4205 CA Gorinchem

06-24976105

info@denoudendijk.nl

IBAN: NL66RABO0366712314

Back to top