Agenda

Laatste nieuws

Lid worden?

Wilt u lid worden van onze vereniging? Geef dan u gegevens door via onderstaande formulier:

Volle zaal luistert ademloos naar Peter den Tek

  • 13-04-15

Er waren veel belangstellenden bij de presentatie van Peter den Tek; de grote zaal van dorpshuis De Poort zat vol. Met ruim 100 afbeeldingen (foto’s, brieven, logboekgegevens, plattegronden, etc.) werden de aanwezigen door Peter den Tek meegenomen in zijn presentatie “ in de lucht ging de oorlog door “. Ademloos werd geluisterd naar de bijzondere verhalen die Peter vertelde over allerlei technische gegevens van vliegtuigen en strategieën. Maar ook persoonlijke verhalen van bemanningsleden zoals over Robert Martin, die op 28 juli 1943 met 182 vliegtuigen richting Duitsland vloog om de Fiesseler vliegtuigfabrieken in Kassel te bombarderen. Op de terugweg wordt het vliegtuig (een B-17) geraakt en springt de bemanning, waaronder Robert Martin, uit het vliegtuig. Waarschijnlijk is de parachute van Robert Martin kapot, want de Herwijnse Dielis van Steenis die vlakbij Fort Nieuwe Steeg (nu GeoFort) aan het werk was, zag iets dwarrelend aan een soort lint naar beneden komen. Robert Martin valt dood op de grond neer.  Het vliegtuig breekt en is uiteindelijk in stukken tussen Hoornaar en Gorinchem neergekomen.

Klik hier voor de foto's.


Onze vereniging

De historische vereniging "Den Ouden Dijk" te Herwijnen werd op 28 juni 1996 opgericht.


Meer weten

Adres

p/a Burg. Gaarlandstraat 19

4205 CA Gorinchem

06-24976105

info@denoudendijk.nl

IBAN: NL66RABO0366712314

Back to top