Agenda

Laatste nieuws

Lid worden?

Wilt u lid worden van onze vereniging? Geef dan u gegevens door via onderstaande formulier:

Boekje nummer 15 van januari 2001 staat online!

  • 04-03-15

Hette Meijering (zoon van dominee Meijering) geeft  op 28 oktober weer een lezing. In 2000 heeft hij met dia’s, vertellingen en leuke anekdotes dit ook gedaan. In het voorwoord van boekje nr. 15 van januari 2001 is een anekdote opgenomen: “De eerwaarde Ds. Meijering moest eens aan den overkant preken. Terwijl hij met zijn hoed in de nek, toga onder de grote loden jas, voorover op zijn door Diel van Zante opgevoerde Honda-brommer reed, in het Rot zijn buurjongen Bert van Maaren tegenkwam, die betrokken was bij een aanrijding. Aan de overzijde van de rivier zingt de gemeente haar kelen schor, in afwachting van haar voorganger, die op zijn knieën bij zijn bewusteloze buurjongen zit ……..”  (via deze link lees je hoe dit afloopt).

Maar ook een artikel over Ruth Kaldenberg, Griendhout en over “een tragische gebeurtenis” waarbij Grietje, Aartje, dhr. Pannenkoek en zijn dochter Neeltje door veerman Van der Velde naar de op de rivier liggende Nijmeegse boot “Suzanna” werden gebracht. “Terwijl Van der Velde zijn passagiers in de roeiboot laat stappen om vervolgens zelf plaats te nemen om de opdracht uit te voeren moet er nog meer scheepvaart op de rivier zijn geweest. Een sleepeenheid, met touwen aan het trekkende sleepbootje verbonden, moet de veerman fataal zijn geworden. Een touw raakte de roeiboot en op de snelstromende rivier sloeg de roeiboot Van der Velde om ………..”.

In de Kiek gaat het over de hooibouw. Klik hier om alle artikelen te lezen!


Onze vereniging

De historische vereniging "Den Ouden Dijk" te Herwijnen werd op 28 juni 1996 opgericht.


Meer weten

Adres

p/a Burg. Gaarlandstraat 19

4205 CA Gorinchem

06-24976105

info@denoudendijk.nl

IBAN: NL66RABO0366712314

Back to top