Agenda

Laatste nieuws

Lid worden?

Wilt u lid worden van onze vereniging? Geef dan u gegevens door via onderstaande formulier:

Souveniers uit Herwijnen en een 125-jarige in Herwijnen

  • 09-01-15

In verenigingsblad nr. 13 van mei 2000 een artikel over het 125-jarige bestaan van het peilschaalhuisje* met de titel “Een 125-jarige in Herwijnen 1874-1999” geschreven door Wim de Fockert. Hij controleerde 30 jaar lang iedere ochtend het waterpeil. Ook is een gedicht uit 1956 van Anonymus met als titel  “Mijmeringen van een peilschaalwaarnemer” in dit artikel opgenomen. 

Een leuk verhaal van Martijn van Steenis dat hij een middagje met zijn opa op stap ging. Een stukje tekst daaruit: Tegen die tijd dat het gras gemaaid werd mocht ik met opa mee om te gaan kijken of er veel of weinig te oogsten was en natuurlijk de pachtprijs. Op een mooie dag in juni mocht ik met mijn opa mee de polder in omdat opa de prijs moest gaan bepalen. We gingen de Wadensteinse stoep af naar de Broekkurf allemaal lopende, daar gingen we linksaf naar de Herwijnse molen dat kon toen nog, nu niet meer wegens de ruilverkaveling.”

In “souveniers uit Herwijnen “ gaat het over Gouds Plateel dat de gebroeders Looijen in hun winkel verkochten. In “de hongersnood uit 1845 in Herwijnen” gaat het over de overbevolking en de slechte (aardappeloogst).

Klik hier om deze uitgave te lezen!

*In 2014 heeft de Stichting Peilschaalhuisje het 140-jarig bestaan van het peilschaalhuisje gevierd en het 25 jarige bestaan van de Stichting. Meer info over het peilschaalhuisje en de stichting: http://peilschaalhuisje.nl/

 


Onze vereniging

De historische vereniging "Den Ouden Dijk" te Herwijnen werd op 28 juni 1996 opgericht.


Meer weten

Adres

p/a Burg. Gaarlandstraat 19

4205 CA Gorinchem

06-24976105

info@denoudendijk.nl

IBAN: NL66RABO0366712314

Back to top