Agenda

Laatste nieuws

Lid worden?

Wilt u lid worden van onze vereniging? Geef dan u gegevens door via onderstaande formulier:

Wandel mee langs Kerkensteijn, Frissesteijn en het ooievaarsstation

  • 28-05-14

Op woensdag 11 juni a.s. organiseert uw historische vereniging weer een zomeravondbijeenkomst. Dit keer zijn we te gast bij Jaap van Arkel aan de Achterweg 54. Wij nodigen u van harte uit hierbij aanwezig te zijn!

Voorafgaand aan de zomeravondbijeenkomst is er weer een historische wandeling. Het aanzicht van het buurtschap Kerkeneind is al eeuwen hetzelfde en toch zult u dit historische stukje Herwijnen vanaf een hele andere kant zien.
Wat dacht u van het zicht vanaf de nieuwe dijk en het bezichtigen van de Heerlijkheden:

- huis “Kerkenstein” van de familie Sacks
- huis “Frissesteijn” van de familie Wessels
en verder:
- wandelen langs de gracht van het voormalige kasteel “Engelenburg”
- bezoeken ooievaarsstation (met misschien wel jonge ooievaars!)
- bekijken van de oude toegangshekken van “Frissestein” en “Engelenburg”
- rondkijken in de winkel ’t Hans Huys
- snuffelen in de tot museum ingerichte oude winkel van Jan en Alie de Fockert

De monumentale panden Kerkenstein en Frissesteijn zijn alleen onder begeleiding te bezichtigen; dus zorg dat u op tijd bent om mee te wandelen. U kunt tussen 19.00 uur en 20.30 uur op eigen gelegenheid de route lopen. Om 19.00 uur en 19.30 uur starten er wandelingen met een gids vanaf het terrein van Jaap van Arkel.

Het “museum” (Achterweg 34) is voor iedereen tussen 19.00 en 20.15 uur open! De wandelroute met extra informatie ontvangt u bij de start van de wandeling.

Zomeravondbijeenkomst:

Omstreeks 20.30 uur begint onze ouderwetse gezellige avond waarbij weer leuke voordrachten gehouden zullen worden. De koffie met iets lekkers en de drankjes met een hapje zijn gratis. Voor uw vrijwillige bijdrage zal de giftenbus er weer staan.

U wordt verzocht om uw auto op het dorpsplein, achter de aula of aan de rechterkant van de Vervoornlaan (inrijden vanaf de Achterweg) te parkeren. De fietsen kunnen op het terrein van Jaap van Arkel neergezet worden.

Graag zien wij u op woensdag 11 juni a.s. om weer eens ouderwets met elkaar te buurten.

Uw bestuur

*Leden die slecht(er) ter been zijn kunnen de wandeling ook beginnen vanaf het ooievaarsstation; uw fiets/auto kunt u parkeren in de Schoutensteeg.


Onze vereniging

De historische vereniging "Den Ouden Dijk" te Herwijnen werd op 28 juni 1996 opgericht.


Meer weten

Adres

p/a Burg. Gaarlandstraat 19

4205 CA Gorinchem

06-24976105

info@denoudendijk.nl

IBAN: NL66RABO0366712314

Back to top