Agenda

Laatste nieuws

Lid worden?

Wilt u lid worden van onze vereniging? Geef dan u gegevens door via onderstaande formulier:

Nieuwjaarsbijeenkomst op woensdag 23 januari!

  • 10-01-13

Proeverij presentatie Oud Hollandse Likeuren. Aanvang 19.45 uur, locatie Dorpshuis de Poort in Herwijnen.

Voor deze nieuwjaarsbijeenkomst op woensdagavond 23 januari is vanaf 19.45 uur de grote zaal van dorpshuis “De Poort” open en staat er een aangekleed drankenbuffet klaar met vele soorten (Oud-)Hollandse likeuren.

Spreker is Wim Heuzinkveld, een kenner op het gebied van likeuren!

Programma:

19.45 uur             inloop met koffie en een likeurtje

20.15 uur             begin proeverijpresentatie

21.00 uur             pauze (met onbeperkt proeven)

21.45 uur             vervolg proeverijpresentatie

22.15 uur             afsluiting met na-borrelen

22.45 uur             einde

Spreker is Wim Heuzinkveld, een kenner op het gebied van likeuren!

Kosten:

Deze proeverijpresentatie inclusief een kopje koffie en het proeven* van verschillende likeuren is gratis. Maar u begrijpt, dat er wel degelijk kosten aan deze avond zijn verbonden, daarom zal de bekende bus er weer staan. Uw vrijwillige bijdrage wordt op prijs gesteld.

Oud-Hollandse likeuren:

Alle Oud-Hollandse likeuren hebben prachtige namen, zoals Hansje in de kelder, Hemdje licht op, Volmaakt geluk, Hoe langer hoe liever.

Tijdens deze cabareteske avond wordt u meegenomen naar de Gouden eeuw, de periode waarin het ontstaan van de Oud-Hollandse likeuren hun oorsprong hebben. Ook een periode vol van bijgeloof, vreemde volks-gebruiken en medicinale heksendrankjes.
In de zeventiende eeuw kwamen de goedkopere suikers uit de 'West' en de specerijen uit de 'Oost' beschikbaar.
Deze werden al spoedig aan de heksendrankjes toegevoegd en zo ontstonden uiteindelijk de Oud- Hollandse likeuren,  allemaal met hun eigen verhaal waarom en wanneer ze gedronken mochten worden, want Nederland was in die dagen Calvinistisch ingesteld.

Ook worden de redenen verteld waarom de Oud- Hollandse likeuren gedronken werden, want achter elke Oud-Hollandse likeur zit een specifiek verhaal.

In de pauze, die langer zal duren dan u gewend bent, is er onbeperkt proeven bij het buffet. Er is voor ieder wat wils naast de likeuren zijn er “herendrankjes” maar er zullen ook suikervrije drankjes en alcoholvrije likeuren zijn.

Denk eraan: verkeer en alcohol gaan niet samen, ook niet in Herwijnen!
*        Het is een “proeverij”, dus het is niet onbeperkt drinken!


Onze vereniging

De historische vereniging "Den Ouden Dijk" te Herwijnen werd op 28 juni 1996 opgericht.


Meer weten

Adres

p/a Burg. Gaarlandstraat 19

4205 CA Gorinchem

06-24976105

info@denoudendijk.nl

IBAN: NL66RABO0366712314

Back to top