Agenda

Laatste nieuws

Lid worden?

Wilt u lid worden van onze vereniging? Geef dan u gegevens door via onderstaande formulier:

De Roos van Engelenburg

  • 13-06-12

Deze historische streekroman is gebaseerd op een reisverslag uit 1833 over de legende van Adelheide. De roman speelt zich af in de plaatsen Asperen, Herwijnen, Hellouw, Haaften, Heukelum, Waardenburg en Alem en geeft weer hoe de adel dacht en leefde in de 11de eeuw.

In een tijd dat er maar één Christelijke kerk bestond met de bisschop van Rome, Innocentius III, als paus aan het hoofd. Na zijn overlijden in 1216 werd opgeroepen tot het houden van een nieuwe kruistocht naar Damiate.

De vergelijking van het leven met de vier jaargetijden, lente, zomer, herfst en winter, vertelt ons de realiteit dat geboorte dood betekent.

Zoals u weet heeft Marinus van Maaren naast het schrijven van artikelen voor ons verenigingsblad, in het verleden verschillende publicaties van zijn hand uitgebracht. Daarnaast heeft hij zich ook vele jaren met het schrijven van dit boek beziggehouden. Eind vorig jaar heeft hij het bestuur van de vereniging gevraagd om dit boek namens hem uit te willen geven. Graag hebben wij aan dat verzoek voldaan.   

Het boek “De Roos van Engelenburg” is te koop tijdens de braderie op zaterdag 23 juni a.s. (van 12.00 en 17.00 uur); de vaste verkoopprijs is € 15,95. Er is echter maar een beperkt aantal boeken voorradig.

Het boek is ook in de boekwinkel te koop en u kunt het bestellen via de webwinkel op www.boekscout.nl (ISBN: 978-94-6206-074-6).

Cover boek Marinus


Onze vereniging

De historische vereniging "Den Ouden Dijk" te Herwijnen werd op 28 juni 1996 opgericht.


Meer weten

Adres

p/a Burg. Gaarlandstraat 19

4205 CA Gorinchem

06-24976105

info@denoudendijk.nl

IBAN: NL66RABO0366712314

Back to top